СРТ "Байтерек" - проект ULBA


"Байтерек" - дерево життя, що росте в центрі світобудови, що з'єднує небо та землю, що символізує вічне життя, багатозначність та багатогранність. Рукотворний образ цієї стародавньої та вічно молодої легенди, органічно сплетений з металу, скла та залізобетону, стоїть у центрі Астани - столиці Республіки Казахстан, уособлюючи євразійську ідею та сполучну роль Казахстану в ній.

Ідеї ​​спадкоємності, вікові традиції народу Великого степу, його філософія та культура, національна гордість та самосвідомість у складному сучасному світі лягли в основу ідеї теплохода "Байтерек", який, увійшовши в дію, стане візитною карткою країни.

Мало кому відомо про заповідні місця Казахстану. А тим часом, це країна з унікальною природою та незабутніми враженнями.

Одне з таких місць – Бухтармінське водосховище – розташоване в серці Алтайських гір на північному сході Казахстану та утворене греблею Бухтармінської ГЕС на річці Іртиш. За своїми розмірами це одна з найбільших штучних водойм світу, що включає частину річки Іртиш, озеро Зайсан і простягається більш ніж на 500 км. Його площа - 5500 км² - справжнє море.

Ця, захована в горах, величезна чаша чистої води з піщаними пляжами та соковито-зеленими гірськими схилами, – і є Бухтарма, перлина Рудного Алтаю. Приголомшлива енергетика цих місць створюється мальовничим гірським ландшафтом, прозорою водою, гірським сонцем та яскравими зірками. Порізані затоками береги неповторні і незаймані, навколо дика природа, незаймані ліси і нелякані звірі - більшість прекрасних місць доступні тільки з води.

Будучи службово-роз'їзним судном, "Байтерек", по суті, є мегаяхтою, основне призначення якої - забезпечення представницьких функцій великого казахстанського підприємства, проведення міжнародних зустрічей, у тому числі на найвищому державному рівні, а також наукових конференцій і, звичайно ж, корпоративного відпочинку.Статті та новини у друкованих журналах:

стаття "БАЙТЕРЕК" - символ вічного життя" у журналі "Шкiпер" 2012'6


стаття "БАЙТЕРЕК" - судно та символ" у журналі "Судостроение и судоремонт" 2012'54-55


стаття "СРТ "БАЙТЕРЕК". Перший вихід" у журналі "Судостроение и судоремонт" 2013'57-58Екстер’єри

Візуальна концепція екстер’єру відображає традиційну солідність та надійність судновласника


Зовнішній вигляд. Візуальна концепція екстер'єру - у руслі сучасних уявлень про традиційну моторну яхту, без різних новомодних тенденцій, типу форштевнів зі зворотним нахилом та іншого дизайнерського екстремізму. Спокійний, лаконічний та потужний силует. Слід зазначити, що візуально яхта виглядає більше, ніж є насправді.Інтер’єри

Інтер’єр яхти, оформлений у класичному стилі – це світлі приміщення, що випромінюють спокій та затишок. Такий інтер’єр не надмірний, не перевантажений деталями, сповнений стриманої гідності, кожен елемент інтер’єру здається особливо значущим, а простір приміщень сприймається як гармонійне ціле. Основною особливістю, ключовою ідеєю теплохода «Байтерек» є спадкоємність у сучасному трактуванні мудрих традицій століть, розумного використання класичних національних мотивів як символу гордості та самосвідомості народу у складному сучасному світі.


Будучи за російською класифікацією службовим судном, «Байтерек» по суті своїй є мегаяхтою. Основне призначення якої – забезпечення представницьких цілей великого підприємства, проведення міжнародних зустрічей, наукових конференцій та, звичайно ж, корпоративного відпочинку персоналу.

Для цього на судні передбачено кілька салонів: - обідній, головний, носовий, салон на палубі містка та велика кают компанія пасажирів – загальною площею понад двісті квадратних метрів. Для подачі їжі з камбуза до салонів встановлено спеціальний ліфт.

На сандеці під жорстким стаціонарним тентом обладнана відкрита кают компанія зі СПА басейном, стаціонарним грилем, куточками відпочинку та місцями для засмаги. Ще один басейн встановлений на верхній палубі для любителів викупатися після сауни. Престиж судна підкреслюють палубні механізми та ділові речі з полірованої нержавіючої сталі, механізми та обладнання від найкращих світових виробників найвищої якості та надійності.

На палубі містка розташований блок VIP апартаментів площею 100 квадратних метрів.

Салон апартаментів пов'язаний із просторим балконом прозорими розсувними дверима. Передбачено п'ять блок кают пасажирів та каюти спец персоналу, з окремими санвузлами.

На яхті реалізовано концепцію поділу пасажирів та екіпажу. У повсякденному житті вони не перетинаються. Екіпаж розміщений у трьох двомісних каютах, для нього передбачено санвузол обладнаний пральною та сушильною машинами.

Також передбачена кают компанія екіпажу з куточком відпочинку та місцем підігріву їжі. Для капітана та старшого помічника передбачені каюти поруч із ходовою рубкою.Основні характеристики

Яхта спроектована та побудована під наглядом Російського Річкового Реєстру на клас ✠О 2,0
Добудова велася під наглядом Реєстру судноплавства Казахстану

Головні розмірення:
Довжина максимальна, м 48,37
за КВЛ, м 41,57
Ширина, максимальна, м 9,60
по ватерлінії, м 8,46
Висота борту на міделі, м 3,97
Осадка з ГВЛ, м 1,72
Водотоннажність по КВЛ, т 405
Головний двигун фірми “Volvo Penta” марки D 34 А МТ
Номінальна потужність 2 x 776 кВт
Дизель-генератори компанії “Volvo Penta” марки D 5 A T-UCM274E
потужністю 2 x 86 кВт
Експлуатаційна швидкість, вузлів 14,0
Максимальна швидкість, вузлів 15,0
Запаси
Дизельного палива, т 16
Прісної води, т 6
Автономність плавання:
за запасами провізії та прісної води 3 доби
Дальність плавання, миль 1100
Екіпаж 12 чол.
Пасажири 12 чол.


Відео YouTube

Новина телекомпанії Сіверськ про спуск мегаяхти "Байтерек"
30 травня 2009 року на "Самусській РСРЗ" (Росія) спущено на воду службово-роз'їзний теплохід представницького класу "Байтерек"

23 червня 2013 року в рамках підготовки до виконання програми швартовних та ходових випробувань СРТ "Байтерек" зробив перший самостійний вихід на велику воду.

СРТ "Байтерек"
Ласкаво просимо на борт