Проект "MotorLine16P"

Пасажирський катер


MotorLine16P являє собою пасажирське судно, призначене для забезпечення морських та річкових пасажирських перевезень на внутрішньоміських та приміських лініях, організації круїзів, туризму та активного відпочинку на воді.

Архітектурно-конструктивний тип - одне / двогвинтове гладкопалубне судно з піднятим баком, безбульбовим носовим краєм, транцевою кормою, сталевим корпусом зі спрощеними обводами та розвиненою надбудовою з великим склінням.

Проект пасажирський катер MotorLine16P створено з урахуванням нових вимог до експлуатації пасажирських суден, основними з яких є економічність пасажирських перевезень та їхня окупність.

Вибір оптимальних швидкостей руху на маршруті, зниження потрібної потужності головних двигунів, можливість оптимізації витрат на паливо та витрат на екіпаж дозволяють максимально знизити експлуатаційні витрати.

Застосування сучасного високоякісного обладнання дозволить підвищити надійність судна та, як наслідок, забезпечити безумовне гарантоване виконання графіків руху. Зменшивши при цьому витрати на ремонт та обслуговування. Зменшення водотоннажності, габаритних розмірів та потужностей механізмів служать зниженню витрат на міжсезонне обслуговування, дозволяють уникнути витрат на докові ремонти та заощадити на спуско-підйомних операціях судна в кінці та на початку навігації.

Оптимальна пасажиромісткість дозволяє мінімізувати витрати при недовантаженні та «холостих» рейсах, збільшуючи коефіцієнт усередненого завантаження судна і, як наслідок, максимально збільшуючи коефіцієнт використання.

Результат - надійне та економічне судно
Екстер’єри
Основні характеристики


Головні розмірення:
Довжина по основному корпусу, м 16,1
Довжина найбільша, м 16,77
Довжина ватерлінії, м 15,2
Ширина по основному корпусу, м 4,6
Ширина найбільша, м 4,9
Висота борту, м 2,05
Осадка (при 50% запасів), м 1,2
Водотоннажність, м³ 28
Дальність плавання запасами палива, миль 980
Автономність плавання з палива, доби 4
Швидкість ходу, вузлів
Головний двигун, л.с. 2 х 85
або 1 х 107
Генератор, кВт (опціонально) 30
Запаси:
Паливо, м³ 5
Вода прісна, м³, 1
Стічні води, м³ 3
Екіпаж, чол. 2
Пасажири, чол. 60