Проект SSPU


Стоянкове судно - плавуче укриття (ССПУ) є основним елементом пункту базування службово-роз'їзного теплохода "Baiterek" - проект ULBA і призначене для захисту теплохода від впливу атмосферних опадів і сонячного випромінювання, підтримки мікроклімату при міжсезонному і міжрейсовому відстої, а також забезпечення можливості ведення ремонтних робіт, з необхідним обладнанням для створення мікроклімату при виконанні інтер'єрних і лакофарбових робіт.ССПУ складається із сталевого понтона П-подібної форми (в плані) і укриття з сендвіч-панелей з базальтовим утеплювачем, які кріпляться на арочні металоконструкції.Рендер стоянкового судна - плавучого укриття (ССПУ)

Візуальна концепція - вижити в суворих умовахВідео YouTube

Мега елінг для мега яхти!
Процес побудови і зовнішні видиВнутрішнє облаштування ССПУ


Корпус понтона виготовляється з суднобудівної сталі товщиною 8-10 мм категорії РСВ. Корпус понтона розділений непроникними переборками на 16 відсіків.

Арочні конструкції укриття виготовляються з двох частин. Нижня частина-опора; верхня знімна частина – арка перекриття. Опори приварюються до палуби понтона. Опори з'єднуються між собою розкосами і розтяжками. Арки перекриттів встановлюються на опори і кріпляться болтами до опор. Між собою перекриття з'єднуються розкосами і сполучними фермами.

Для стінових і покрівельних огорож застосовуються тришарові сендвіч-панелі. У носовій частині укриття обладнуються допоміжні приміщення.

Для швартування судна в ССПУ використовуються швартовні канати, штатно зберігаються на судні. Для введення судна в ССПУ подається швартовний канат через клюз судна, встановлений в ДП, і заводиться на швартовную тумбу ССПУ, встановлену в ДП в носовій частині укриття. Далі судно вводиться в укриття, використовуючи центруючий швартовний канат в ДП. Після введення судна в ССПУ заводяться штатні швартовні канати судна через швартовні клюзи і кріпляться на швартовних тумбах ССПУ. Далі канати швартовні набиваються для розкріплення судна.

Отвір в кормовій стіні ССПУ закривається знімними панелями.Основні характеристики

Район експлуатації ССПУ -
захищені водойми на внутрішніх водних шляхах Республіки Казахстан
розряду ✠Л 0,6 за класифікацією Правил

Головні розмірення:
Довжина L, м 55.0
Ширина в, м 16.6
Висота борту H, м 1.5
Осадка Т, м 0.65
Водотоннажність, т 320
Висота найбільша, м 17.3
Повітряний габарит, м 16.3
Повітряний габарит (без даху), м 8.0