• Мега Яхта "Байтерек" проекту ULBA
    На Бухтармінському водосховищі

  • Мега Яхта "Северіна" проекту Об-47
    Вихід із заводу

  • Мега Яхта "Байтерек" проекту ULBA
    На Бухтармінському водосховищі


  • Мега Яхта "Северіна" проекту Об-47
    На повному ходу

  • Мега Яхта "Байтерек" проекту ULBA
    Перехід по Усть-Каменногірському водосховищу на Бухтарму

Нові розробки ProLINE

Новини з акваторії

  • Міжнародна виставка Europort 2023 в Роттердамі

    7 листопада 2023 року у портовому місті Роттердамі (Нідерланди) відбулося відкриття українського павільйону на міжнародній морській виставці Europort 2023. Виставка належить до найбільших у світі платформ для морських зустрічей і обміну знаннями B2B, та охоплює всі аспекти морського світу і зосереджується на високотехнологічних суднах.
          Український павільйон організує громадська спілка «Морський Кластер України» та представляє провідні миколаївські компанії в рамках проекту «Амбасадори міста Миколаєва», який є частиною програми EU4Business, що фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини.
          Українські представники, зокрема миколаївські амбасадори які представляють свої підприємства на світовій морській виставці, шукали можливості для знаходження партнерів, клієнтів та інвесторів для своїх проектів, а також ознайомлювались з останніми тенденціями в суднобудівній галузі.

    ПДБ «ПроЛайн», представлений головним конструктором Сергієм Мірошником, показав проекти сучасних катамаранів лінійки CatLine, призначених для пасажирських суден, туризму, круїзів і чартерів.
          На стенді України також представлені суднобудівники та судноремонтники, постачальники послуг та виробники морського обладнання, інженерні бюро та проектні організації, інноваційні компанії та навчальні профільні заклади. Зокрема, делегати проекту «Амбасадори міста Миколаїв»: ПП «Інтелектуальні Морські Технології», ТОВ «Верф «Чорноморські яхти», ТОВ Компанія «Чорноморська верф», ТОВ «C-Job Nikolayev», ТОВ «AMICO Digital», ТОВ «Компанія Гольфстрим», ПП «Марін Дизайн Сервіс», ТОВ СК «ARTEL MARINE» та ТОВ «Суднобудівний завод «Океан».

    Відкриття павільйону відвідали представники влади, включаючи Першого Почесного Консула України в Королівстві Нідерланди пан Karel Burger Dirven , першого секретаря (питання економічного співробітництва) посольства України в Нідерландах Володимир Бучок, Генеральний секретар SeaEurope Крістоф Титгат.

    Високі гості висловили слова підтримки, додавши, що український народ мужній та хоробрий, зміг вистояти в нелегкі часи, а зараз вітають рішучість українців відображену у слогані делегатів – «Вперед з Україною!» (Ahead with Ukraine!).

          Участь у виставці взяли голова Експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради Артем Ващиленко, який є головою Наглядової ради ГС «Морський Кластер України», а також експерт ЕГР Сергій Мірошник.

    "Представлення миколаївських підприємств морської галузі на цій виставці надає їм унікальні можливості обговорити перспективні плани з партнерами та поточні ініціативи Кластера, оглянути популярні морські видання, дослідити новітні тенденції морської галузі та встановити нові ділові контакти наживо. Тож сподіваємося, що будуть фахово проведені перемовини, а досягнуті домовленості стануть потужним поштовхом для розвитку підприємств та галузі в цілому. Участь в такому масштабному заході, як Europort 2023 надає неоціненний досвід», - підкреслив у своєму виступі Артем Ващиленко.
  • У Миколаєві відбувся вже шостий Європейський морський день, який став святом морського простору та перетворив місто на незабутню арену зустрічі фахівців, владних осіб та мрійників. Цей день, підтриманий Представництвом Європейського Союзу в Україні, був відзначений надзвичайною активністю та ентузіазмом.

    Учасники саміту "На шляху до стійкої морської економіки. Стратегічні пріоритети економічного відновлення України" об'єднались, щоб обмінятись думками, напрацювати нові ідеї та спільно вирішити нагальні проблеми, пов'язані з відновленням блакитної економіки нашого регіону. Захід об’єднав фахівців морегосподарського комплексу Миколаївщини та представників влади. Головний конструктор Проектно-дизайнерського бюро ПроЛАЙН Серій Петрович Мирошник приймав участь в заході. Цей саміт став істинним місцем творчого втілення і натхнення для всіх присутніх.

    Місто Миколаїв, яке займає важливе місце в розбудові інфраструктури блакитної економіки, зараз опинилося на шляху до надзвичайно перспективних перетворень. Починається програма економічної співпраці мерів спільно з Організацією Об'єднаних Націй, а це означає, що перед містом відкриваються безліч нових можливостей для розвитку та процвітання підприємств.

    У Миколаєві планують ретельно вивчити і розробити необхідну документацію по п’яти проектам, що передусім пов’язані з «блакитною економікою» - Deep Blue Transition for Mykolaiv:


    📃 Підтримка блакитного та зеленого переходу малого та середнього бізнесу.
    📃 Налагодження стратегічного партнерства та каналу комунікації для міста Миколаєва як "Міста на хвилі".
    📃 План реконструкції будівлі навчального центру "Школа юних моряків".
    📃 Розробка концепції ревіталізації Миколаївського суднобудівного заводу: фокус на зеленому громадському просторі.
    📃 Призначення та концептуальний дизайн морського індустріального парку.

    Наразі отримані кошти для виготовлення проектної документації вже покладають фундамент для подальших кроків на шляху до успіху. Це лише початок захоплюючого шляху, який заповнений сподіваннями та великими очікуваннями.


    Рене Берквенс, незмінний Голова Асоціації суднобудівників та виробників морського обладнання Європи (SEA Europe), висловив свої сподівання та величезну віру в підтримку компаній на рівні Європейського Союзу. Його слова наповнені глибоким переконанням, що місто Миколаїв стане справжнім центром інновацій та розвитку у морській галузі.

    «Саме грошова підтримка, політична підтримка чи будь-що інше. Але, я вважаю, що дуже важливо зрозуміти коротко-, середньо- та довгострокові цілі Українського морського кластера," – каже він. – "Суднобудування та галузь морського постачання мають на меті забезпечити автономію та суверенітет Європи як з точки зору економічної сталості, так і з точки зору оборони та безпеки, що є цілком очевидною причиною. Це і безпека, і автономія, і суверенітет, а також енергетична незалежність. І все це звучить дуже складно, але все просто».

    Європейський морський день у Миколаєві — це крок уперед, важлива подія, яка відкриває нові горизонти та можливості для усіх, хто мріє про сильну та процвітаючу морську економіку. Цей день перетворився на святкування справжньої перемоги, коли відчуваєш, що разом здатні змінити світ навколо себе.

    Нехай море нашого регіону стане мотором прогресу, джерелом нових можливостей та надії. Вперед, Миколаїв! Ми — місто, що здатне змінити світ своїми силами та впливом. Разом ми здатні забезпечити стійкий розвиток і процвітання нашої блакитної економіки та створити світле майбутнє для нас і майбутніх поколінь.
  • SMM – провідна міжнародна інноваційна виставка морської індустрії 2022 року

        Новітні розробки проектно-дизайнерського бюро «ПроЛАЙН» були представленні на міжнародній інноваційній виставці морської індустрії SMM 2022.
        Виставка відбулась 6-9 вересня у Гамбурзькому виставковому центрі (Гамбург, Німеччина).
        Цей рік для виставки – ювілейний, SMM проводиться у 30-те.
        Україну на виставці представляв Морський Кластер України Ukrainian Maritime Cluster
    https://maritimeukraine.com/
        Морському Кластеру України було надано стенд, де ми маємо можливість представити морську галузь України та, звичайно, учасників Кластера.
        Галузь суднобудування розвивається у бік діджиталізації всіх процесів, пошуку альтернативних джерел енергії, бережливого ставлення до оточуючого середовища. Дякуємо організаторам і всім учасникам за плідну співпрацю!
    https://www.smm-hamburg.com/en/



    Проекти представлені на стенді Морського Кластеру України:
    🠊 Проект CatLine40P  - Швидкісний катамаран для перевезення до 430 пасажирів.
    🠊 Проект CatLine25P  - Швидкісний катамаран із легкого сплаву призначений для перевезення до 150 пасажирів на регулярних лініях малої протяжності.
    🠊 Проект PowerLine40  - Службово-роз'їзний тримаран з легкоrо сплаву.
  • ПРОЕКТ ЛОЦМАНСЬКОГО КАТЕРАPILOT22

    Грудень 2018
          Як відомо, філія «Дельта-Лоцман» Адміністрації морських портів України оголосила тендер на придбання 3-х лоцманських катерів. Очікується, що всі катери будуть збудовані в Україні, що дозволить на вибраному підприємстві запустити серію комерційного суднобудування відповідного призначення. Оголошена початкова вартість тендеру 228.870.100,00 грн., або 76.290.000,00 грн. за одне судно, що еквівалентно 2.380.000,00 євро. Безумовно, усереднена вартість – це приблизний показник, бо головне судно серії коштуватиме більше, ніж наступні. Але навіть з огляду на це, оголошена вартість виглядає надто привабливою і вже спонукала до активного включення у боротьбу на тендері кілька підприємств.
          Проект лоцманського катера PILOT22 від Проектно-дизайнерське бюро ПроЛАЙН для вітчизняної верфі із супроводом проекту під час будівництва суден. Проект характеризується сучасним дизайном та докладним якісним опрацюванням, яке характерне для всіх проектів ПДБ ПроЛАЙН. Форму корпусу спроектовано для швидкісного ходу у перехідному режимі. Орієнтовна вартість будівництва головного катера серії складатиме 800.000,00 – 1.000.000,00 євро. Тож суднобудівне підприємство, яке виграє тендер за цим проектом, отримає значну перевагу та прибуток.

    Ознайомитись із проектом:

    Проекти > Судна технічного флоту та транспортні судна > Проект Pilot22

    Стаття в журналі:

    Український мілітарний портал
    Дмитро Удовицький
    ПРОЕКТ ЛОЦМАНСЬКОГО КАТЕРУ ВІД PROLINE
  • 4-5 вересня ц.р. у м.Нур-Султан Республіки Казахстан
    відбувся українсько-казахстанський бізнес форум «Україна - Казахстан, Центральна Азія»
    за участю понад 120 підприємств двох країн


          Захід організований Посольством України в Казахстані, ТПП України, Торговим домом «Україна-Азія», Національною компанією «KAZAKH INVEST», Асоціацією експортерів та імпортерів «ЗЕД» та Центром міжнародного ділового співробітництва за підтримки Посольства Республіки Казахстан в Україні.
    Програма заходу була дуже насиченою. Українські партнери були детально проінформовані про інвестиційний клімат Казахстану, особливості функціонування Міжнародного фінансового центру «Астана» та спеціальні економічні зони. Особливу увагу було приділено податковому та митному законодавству Казахстану.
    За підсумками Форуму було прийнято рішення про поглиблення коопераційної взаємодії двох країн у машинобудуванні, сільгосппереробці, фармації, IT та ін., між АТ «НК«Kazakh Invest» та ТПП України підписано Угоду про спільну діяльність з просування та реалізації інвестиційних проектів на території Казахстану України.

    Програма першого казахстанського мультимедійного каналу новин бізнесу Atameken Business.
    КАЗАХСТАН – УКРАЇНА: ЩО ШУКАЄ УКРАЇНСЬКИЙ БІЗНЕС У КАЗАХСТАНІ?
    Гості програми:
    Сергій Свистиль - Віце-президент Торгово-промислової палати України, голова асоціації експортерів та імпортерів "ЗЕД",
    Леонід Дубров - Директор проектно-дизайнерського бюро "Пролайн", Україна
    Ведучий: Данило Москаленко
  • Службово-роз'їзний теплохід за проектом миколаївського ПДБ ProLine

          У Казахстані успішно завершилися випробування мегаяхти "Байтерек", проект ULBA, розроблений Миколаївським проектно-дизайнерським бюро "ПроЛАЙН". Відповідно до класифікації регістру судно визначається як службово-роз'їзний теплохід. Передбачається, що судно буде експлуатуватися на озері Зайсан та Бухтармінському водосховищі.
    Основне призначення судна – забезпечення представницьких функцій на користь керівництва країни чи менеджменту великого підприємства, проведення міжнародних зустрічей та наукових конференцій. Для забезпечення виконання цих завдань на яхті обладнано кілька салонів загальною площею 200 кв. На сонячній палубі розташована відкрита кают-компанія з басейном, стаціонарним грилем та куточками відпочинку. Сауна та ще один басейн розташовані на верхній палубі. На палубі містка знаходиться блок VIP апартаментів загальною площею 100 кв. Для гостей призначені п'ять блок-кают та ще дві каюти – для спецперсоналу. Екіпаж розташований автономно.
  • Суднобудування України:
    стійке зростання, хоча є нюанси

    Тези доповіді Президента «Укрсудпрому» Віктора Лисицького на Загальних зборах Асоціації 29 травня 2019 року у Миколаєві

    Щойно завершилася звітна доповідь Лісицького «Про державну підтримку суднобудування України шляхом впровадження спеціальних умов регулювання» на Загальних зборах «Укрсудпрому», які проходили на території миколаївської верфі «Артель».

          Здебільшого – відомості втішні.
          Суднобудування та судноремонт країни демонструють стійке зростання.
          Наразі основний наголос слід зробити на держпідтримці галузі та створення умов для спеціального регулювання – за аналогією з країнами – світовими лідерами суднобудування.
          Найбільші перспективи – у розвитку перевезень українськими річками, проте майбутнє – за глобальною імплементацією положень Морської доктрини України.

    Подробиці – у презентації доповіді Віктора Лисицького:
    Про держпідтримку суднобудування

  • Рейтинг верфей України-2018

    «Укрсудпром» підбиває підсумки

          Асоціація суднобудівників України «Укрсудпром» підбила підсумки роботи суднобудівних підприємств за 2018 рік та визначила рейтинг найкращих верфей.
          Загальні обсяги реалізованої продукції суднобудівних підприємств України становлять майже 3 млрд грн, що на 32% більше за аналогічний показник 2017 року. Послуг із судноремонту виконано на 501 млн грн — на 47% більше, ніж у попередньому році. Водночас, реалізація суднобудівної продукції зменшилася на 15% при зростанні виробництва — тобто вироблена продукція буде реалізована у 2019 році.
          На 24% зросли відрахування до бюджету – близько 952 млн. грн. Майже всі підприємства показали чистий прибуток.
          Другий рік поспіль зростає кількість робочих місць у суднобудуванні/судноремонті (2017 року на 495 р/м, 2018 року — 442 р/м). Загалом на суднобудівних підприємствах працює понад 5000 осіб, з них майже 3000 — у суднобудуванні/судноремонті.
          Щороку стабільно зростає середня заробітна плата на всіх підприємствах. Середня мінімальна становила 5000 грн, максимальна - 19400 грн.

    РЕЙТИНГ ВЕРФЕЙ УКРАЇНИ
    Торішні лідери надійно утримують завойовані позиції
          ССЗ «Нібулон» - перше місце
    ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» - друге місце
    На третьому місці рейтингу відбулися зміни – його зайняло ТОВ «Смарт Мерітайм груп»

    Стаття в журналі "СУДОСТРОЕНИЕ И СУДОРЕМОНТ"
  • Кубок пам'яті Героїв десанту Ольшанського


          14-17 червня 2019 року на акваторії Дніпро-Бузького лиману пройде регата на Кубок пам'яті Героїв десанту Ольшанського.
    Регату присвячено пам'яті бійців десантного підрозділу під командуванням К.Ф. Ольшанського, які висадилися в тилу ворога на території Миколаївського морського торговельного порту 26 березня 1944 року. Більше 2 діб десант бився з переважаючими силами супротивника, відбивши 18 жорстоких атак ворога та відстоявши зайняті позиції.
    Регата проводиться Миколаївською обласною федерацією парусного спорту за участю ОСДЮСШОР «Обласний яхт-клуб» у термін 14-17 червня 2019 року на акваторії Дніпро-Бузького лиману.

ProLINE в соціальних мережах



Яхта «Ювента» посіла перше місце у ІІІ групі яхт у Всеукраїнських змаганнях з вітрильного спорту серед крейсерських та гоночних яхт на SIKA Cup 2019.
Регата проходила 26-29 липня в акваторії с. Дніпро-Бузький лиман.


2024: Навіщо Україні місто Миколаїв?
Повне відео:
"Де СПРАВЖНЄ «Серце міста»
та як вдихнути НОВЕ ЖИТТЯ до набережної Інгулу?"


BAITEREK Megayacht Intro

Platform 19 Cat Promo





Завантажте брошуру презентації ProLINE-2024 у форматі PDF або перегляньте її на сайті:


Завантажити Проєктно-дизайнерське бюро ПроЛАЙН - 2024 українською мовою у форматі PDF