Проект CatLine24

Сталевий катамаран для туризму, круїзів та чартеруВідпочинок на воді цікавий для мільйонів людей у ​​всьому світі. Круїзи, туристичні рейси та просто морські та річкові прогулянки неодмінний атрибут сучасної туристичної індустрії.

У центрах світового туризму та в місцях, де є хоча б невеликі туристичні потоки, працює різноманітний флот, від великих круїзних лайнерів до зовсім невеликих катерів і яхт, будучи невід'ємною складовою цього бізнесу.

Ідея катамарану дуже приваблива для туристичного судна. Значна ширина по приміщеннях, великі площі палуб, прямокутні пропорції дозволяють створювати різні варіанти компоновок, в залежності від розв'язуваного завдання. Туристичному судну велика швидкість не потрібна, тому як матеріал можна використовувати сталь, що спрощує і здешевлює процес будівництва та експлуатації. Розміри катамарану обумовлені створенням нормальних умов проживання пасажирів і членів екіпажу.

Проект передбачає можливість подовження катамарану до 28-30 м шляхом вставки по центру судна.

На цьому етапі розробки пропонується два варіанти компонування.

  1. Варіант для тривалих круїзів по річках, озерах, прибережних зонах морів (до тижня). Судно повністю автономне за запасами палива води та провізії та не пов'язане з береговою інфраструктурою. Є шлюпка (RIB) для посадки на необладнаний берег. Для пасажирів передбачено п'ять двомісних кают. Умови в каютах – санвузли, душ, гаряча вода. Є камбуз, провізійна комора, салон, бар. На верхній палубі – місця для відпочинку, прийому сонячних ванн. Екіпаж – п'ять осіб.

Катамаран може використовуватися як мала корпоративна яхта для проведення ділових зустрічей, презентацій, корпоративного відпочинку. Для цього необхідно підвищити вимоги до внутрішньої та зовнішньої обробки та фарбування, обладнання, покриття палуб. Рівень комфорту відповідає комфорту традиційної (однокорпусної) яхти довжиною 35 метрів.

  1. Варіант для коротких морських та річкових прогулянок (1-4 години). На борт можна взяти до 120 осіб. На борту є два бари (на головній та верхній палубах), три санвузли, необхідні комори. Судно також може використовуватись для урочистих подій, весіль, екскурсій, різноманітних корпоративних заходів.


Екстер’єри


CatLine24 - катамаран зі сталевим корпусом та надбудовою. Надбудова – на всю ширину корпусу. Ходова рубка винесена вперед для кращого огляду.

Машинні відділення з пропульсивними установками VOLVO PENTA IPS розташовані в кормовій частині корпусів та відокремлені водонепроникними перегородками.

Якірні та швартовні пристрої знаходяться на носовій та кормовій частинах палуби. Катамаран обладнаний необхідними засобами зв'язку та навігації, а також рятувальними засобами за кількістю пасажирів та екіпажу на борту.

Посадка та висадка пасажирів здійснюється за відкидними трапами в кормовій частині судна.

Спальних місць для членів екіпажу не передбачено.Основні характеристики

Головні характеристики:
(попередні)
Довжина найбільша, м 24,3
Довжина по основним корпусам, м 24
Ширина найбільша, м 10.5
Водотоннажність, т 120
Осадка корпусами, м 1,45
Швидкість ходу, уз 10-12
Пасажирів, чол 10 у двомісних каютах
120, випадок для коротких прогулянок
Екіпаж, чол 5


Матеріал корпусу та надбудови - сталь.