Проект CatLine25P

Швидкісний катамаран для пасажирських перевезень


Катамаран із легкого сплаву призначений для перевезення до 150 пасажирів на регулярних лініях малої протяжності типу Миколаїв – Одеса, Миколаїв – Кінбурзька коса.

Концепція пасажирського катамарану – збереження постійної високої швидкості руху незалежно від стану водної поверхні (вітер, хвилювання). Це дозволяє забезпечити регулярність рейсів, точне дотримання розкладу руху.

У порівнянні з глісуючими суднами і суднами на підводних крилах (СПК) катамаран має дуже м'який хід на хвилюванні. Хвильопронизуючі обводи корпусів, велика висота борту в носовій частині забезпечують гарну морехідність. Спеціальна форма моста (велика килеватість) в носі покликана демпфірувати ударні хвильові навантаження. Корпус судна разом з надбудовою являють собою єдину балку, що володіє високою міцністю і жорсткістю, що дуже важливо для швидкохідного судна.

Мала осадка, відсутність виступаючих частин (кронштейнів, рулів) дозволяє використовувати мілководні порти.

Судно рухається у перехідному до гліссування режимі (pre-planing). Як рушії застосовуються дві водометні установки (water jet). Вони обладнані реверсивними соплами, що забезпечує рух заднім ходом та мають можливість відхилення реактивного струменя, що дозволяє керувати судном за курсом. Переваги водометів: відсутність кавітації на високій швидкості, відсутність кермового пристрою, простота і компактність всього попульсивного комплексу, стійкість до пошкоджень від предметів, що плавають у воді.Архітектурно-конструктивний тип

однопалубний катамаран з алюмінієвого сплаву, з розвиненою надбудовою, піднятим баком, ходовою рубкою, винесеною вперед, для покращення огляду.


Головні двигуни та пропульсивні комплекси розташовані в корпусах, дизель-генератори – на головній палубі.

На головній палубі розташований салон на 130 пасажирів, два санвузли, бокси для багажу. Крім того, ще 20 пасажирів можна розмістити в кормі на відкритій частині палуби, яка може бути захищена знімними тентами.

Якірні та швартовні пристрої знаходяться на носовій та кормовій частинах палуби. Катамаран обладнаний необхідними засобами зв'язку та навігації, а також рятувальними засобами за кількістю пасажирів та екіпажу на борту.

Посадка та висадка пасажирів відбувається за допомогою двох інтегрованих підйомних трапів.


Основні характеристики


Головні розмірення:
Довжина найбільша, м 26,7
Довжина по основному корпусу, м 25
Ширина найбільша, м 8,5
Водотоннажність, т 70
Осадка, м 0,92
Головний двигун
MTU 12V2000M72, кВт 2х1080
Генератори, кВт 2х30
Швидкість ходу, вузлів 28 - 30
Пасажири, чол 150
Екіпаж, чол 3
Паливо, м³ до 10
Прісна вода, м³ 2

Матеріал корпусу та надбудови - алюмінієвий сплав.