Проект CatLine19

Швидкісний катамаран для перевезення пасажирівОсновна проблема сучасного мегаполісу з погляду транспорту – трафік, гігантські пробки у години пік. Але більшість великих міст мають водні шляхи, історично вони будувалися на річках, озерах, прибережних зонах морів.

Грамотно використовуючи пасажирський флот, можна суттєво розвантажити наземні магістралі, нівелювавши, зокрема, такий фактор, як недостатня пропускна спроможність мостів. Найчастіше шлях по воді може бути набагато коротшим, ніж нескінченна штовханина в пробках. Вирішувати це завдання покликані сучасні швидкохідні, високоефективні пасажирські судна.

CatLine19 - алюмінієвий катамаран для перевезення пасажирів річками, озерами, водосховищами, у прибережній зоні морів.

Алюмінієвий корпус катамарану забезпечує мінімальну вагу та високі ходові якості. Простота та технологічність конструкції дозволяє будувати такі судна на будь-якому суднобудівному підприємстві.

Проектом передбачено можливість подовження катамарану до 24 м шляхом вставки по центру судна.

Для досягнення максимальної ефективності як пропульсивний комплекс використовуються установки VOLVO PENTA IPS. Проект інсталяції виконано разом із представниками фірми Volvo Penta. За їх твердженням, застосування цих установок дозволяє досягти 30% економії палива в порівнянні з традиційними пропульсивними рішеннями.Екстер’єри


CatLine19 - однопалубний катамаран з алюмінієвим корпусом та надбудовою. Надбудова – на всю ширину корпусу. Ходова рубка винесена вперед для кращого огляду.

Далі у корму знаходиться салон для пасажирів. Два санвузли розташовані в кормовій частині салону. Необхідні цистерни палива, прісної води та стоків змонтовані у середній частині корпусів катамарану.

Машинні відділення з пропульсивними установками VOLVO PENTA IPS розташовані в кормовій частині корпусів та відокремлені водонепроникними перегородками.

Якірні та швартовні пристрої знаходяться на носовій та кормовій частинах палуби. Катамаран обладнаний необхідними засобами зв'язку та навігації, а також рятувальними засобами за кількістю пасажирів та екіпажу на борту.

Посадка та висадка пасажирів здійснюється за відкидними трапами в кормовій частині судна.

Спальних місць для членів екіпажу не передбачено.Основні характеристики

Головні розмірення:
(попередні)
Довжина найбільша, м 18,7
Довжина по основному корпусу, м 18,5
Ширина найбільша, м 7
Водотоннажність, т 30-35
Осадка, м 0,95
Головний двигун
VOLVO PENTA IPS 900 (D13), кВт 2 x 515
Швидкість ходу, уз 20 - 25
Пасажири, чол 81
Екіпаж, чол 2
Паливо, м³ 8
Прісна вода, м³ 3


Матеріал корпусу та надбудови - алюмінієвий сплав.